23. ročník vědomostní soutěže

23. ročník


Často kladené otázky


Registrace

K čemu je registrace?
Registrace je podmínkou účasti v soutěži. Každému registrovanému soutěžícímu je zřízeno osobní konto, na které se mu načítají body získané za úspěšné splnění soutěžních úkolů. Registrovaní soutěžící mohou prostřednictvím těchto stránek odpovídat na soutěžní otázky jednotlivých kol nebo si objednávat ceny, na něž mají dostatečný počet bodů.

Jak se mám zaregistrovat?

 1. Klikněte na tlačítko Registrace.
 2. Osobní údaje a údaje o škole – Vyplňte všechny požadované údaje a označte, jaký typ školy a kterou třídu navštěvujete.
 3. Ověření identity – K ověření identity zadejte svoji emailovou adresu, kterou používáte. Automaticky vám na ni bude zaslán odkaz, kterým potvrdíte správnost zadaných údajů.
 4. Přihlašovací údaje – Vyplňte uživatelské jméno a heslo, kterým se chcete hlásit při vstupu do svého konta.
  • Uživatelské jméno ani heslo nesmí obsahovat čárky a háčky.
  • Maximální délka uživatelského jména je 20 znaků.
  • Heslo musí mít alespoň 4 znaky.
 5. Souhlas s pravidly – K úspěšnému dokončení registrace je třeba potvrdit souhlas s pravidly soutěže Eurorebus. (Jejich plné znění je zde.)
 6. Registraci dokončíte kliknutím na tlačítko Odeslat.

Výherní ceny

Kdy nám budou doručeny objednané ceny z Katalogu cen?
Ceny ze soutěže Eurorebus budou zaslány poštou v průběhu prázdnin. Ti, kteří se probojují do Celostátního finále, obdrží ceny v den finále.

Přijdu objednáním ceny o své body?
Při objednání ceny se sice soutěžícímu odečte určitý počet bodů v Kontu Eurorebus, ale body v Soutěži jednotlivců mu zůstávají. Objednáním ceny tak nepřijde o možnost kvalifikovat se do Krajského kola.

Objednávání hodnotných cen z Katalogu

Pro získání nejhodnotnějších cen je třeba získat určitý počet bodů v testu Soutěže jednotlivců v Krajském kole. Vzhledem k tomu, že Krajská kola neprobíhají v celé republice současně, mohou si soutěžící objednat cenu ihned po získání potřebného počtu bodů v internetové části soutěže a kontrola úspěšnosti v testu jednotlivců
z Krajského kola bude provedena zpětně. Lze si tedy cenu objednat a teprve potom se účastnit Krajského kola. V případě, že tento soutěžící v Krajském kole předepsaný počet bodů nezíská, cena je vrácena zpět do Katalogu a dána k dispozici dalším soutěžícím. Body za objednání ceny jsou zpět připsány na konto soutěžícího.

Jak nám budou předány ceny z Krajských kol, pokud se nemůžeme zúčastnit vyhlášení?
Pokud nastane situace, že vzhledem k dopravním spojům musíte opustit Krajské kolo dříve a zároveň se umístíte mezi prvními třemi, kteří získávají cenu, nezoufejte. Co se týče Krajských kol, tak Vám ceny budou předány v Celostátním finále. Další možností je vyzvednout si ceny přímo u pořadatele, společnosti Terra-klub.

Organizační otázky

Co je Eurorebus Junior?
Jde o formu soutěže Eurorebus pro žáky prvního stupně základních škol. Soutěžní úkoly, ceny i pravidla mají odlišné od účastníků samotné soutěže Eurorebus, celá soutěž Eurorebus Junior běží na samostatných stránkách www.eurorebus-junior.cz. Body, získané v soutěži Eurorebus Junior jsou však započítávány na konto školy v rámci soutěže Eurorebus v souboji o putovní Pohár Eurorebus.

Co je rozhodující pro rozdělení oblastí Česka do jednotlivých Krajských kol?
Rozdělení území Česka do jednotlivých Krajských kol soutěže Eurorebus prochází poměrně složitým procesem, při kterém je zohledňováno hned několik faktorů:

 • počet aktivních soutěžících v jednotlivých okresech Česka
 • co nejlepší dopravní dostupnost okrajových/překryvových oblastí do místa konání Krajského kola
 • vhodné prostory (zejména kapacita sálu) pro pořádání této organizačně náročné akce

Započítávají se na mé konto i body, které jsem získal v Krajském kole?
Nezapočítávají, z Krajských kol se body započítávají pouze školním třídám.

Chci vědět více
Pokud jste nenašli na této stránce odpověď na svou otázku, napište nám na adresu soutez(zavinac)eurorebus(tecka)cz.


Generální partner Hlavní partner
 Partneři Pořadatel

                 Copyright © 1995 – 2017 TERRA-KLUB, o.p.s.