29. ročník vědomostní soutěže

25. ročník


Celostátní finále


Ve středu 5. června 2024 se ve Vencovského aule Vysoké školy ekonomické v Praze konalo Celostátní finále 29. ročníku vědomostní soutěže E.ON EUROREBUS. V něm se utkalo 360 reprezentantů nejúspěšnějších školních tříd z internetové fáze soutěže.

V nejprestižnější Soutěži škol o putovní Pohár Eurorebus se z obhajoby prvenství radovali reprezentanti Gymnázia Ch. Dopplera z Prahy, kteří v těsném souboji porazili Gymnázium J. Ressela z Chrudimi, a dovršili tak zlatý hattrick. V souboji o nejúspěšnější základní školu si prvenství připsala ZŠ Komenského v Lounech, a vyhrála tak menší putovní Pohár Eurorebus pro nejúspěšnější základní školu.

V Soutěži školních tříd se hned ve dvou kategoriích z vítězství radovali reprezentanti chrudimského Gymnázia J. Ressela. V nejmladší věkové kategorii vyhráli žáci 2. E, v nejstarší kategorii pak zástupci oktávy E. V prostřední věkové kategorii s náskokem vyhráli žáci kvarty A z Gymnázia Uherské Hradiště.

Všichni se mohou těšit na hlavní cenu, tedy účast v Expedici E.ON Eurorebus. Kromě reprezentantů vítězných tříd se jejími účastníky stávají i žáci z vítězné školy, vítězné základní školy i nejúspěšnější vyučující.

Nejlepší třídy si z finále odvezly věcné ceny. V každé věkové kategorii získaly třídy na 1. místě LCD monitor, na 2. místě multifunkční tiskárnu a na 3. místě roční licenci digitální verze libovolného díla z online knihovny Dnešní svět. Vítězná škola získala kromě poháru i počítačovou sestavu a nejúspěšnější základní škola LCD monitor. Reprezentanti tříd na medailových postech vyhráli roční předplatné časopisu National Geographic nebo knižní publikace. Ocenění si odnesli i nejúspěšnější pedagogové 29. ročníku soutěže Eurorebus. Za vítěznou školu, tedy gymnázium Ch. Dopplera, si certifikát České školní inspekce pro nejúspěšnějšího pedagoga a Školní atlas dnešní světa odnesla paní RNDr. Alena Nosková. V kategorii základních škol si prvenství připsala paní Ing. Jana Vostrá z vítězné ZŠ Komenského Louny.

I v Celostátním finále si reprezentanti tří nejúspěšnějších týmů v kategorii středních škol zajistili možnost studia bakalářských geografických oborů na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze nebo bakalářského studia geoinformatiky a kartografie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci bez přijímacích zkoušek.

 

Výsledky si můžete prohlédnout zde.

Všem finalistům gratulujeme a v příštím ročníku se těšíme na viděnou!


      Hlavní partner                                       Partneři
 Pořadatel
     


Copyright © 1995 – 2024 TERRA-KLUB, o.p.s.