27. ročník vědomostní soutěže

25. ročník


Co vás v 18. ročníku čeká?


I v letošním 18. ročníku jsme pro vás připravili několik novinek. K úpravám došlo v bodovém systému, jehož novou podobu najdete zde. Letos na vás čekají nově tři Korespondenční kola, body budete moci získat v nových hrách s finanční a energetickou tematikou. Další změna se týká bodování testů v rámci Krajských kol a Celostátního finále, kde budou moci školní třídy získat dvojnásobný počet bodů než dosud. Důvodem je snaha o posílení spravedlnosti celé soutěže, která je v první řadě „vědomostní“, nikoliv jen „opisovací z internetu“. Soutěže jednotlivců se toto opatření nijak nedotkne.

Hlavní cenou je opět E.ON Expedice Eurorebus, školy se utkají o putovní Pohár České spořitelny. Stejně jako v minulém ročníku bude odměněna i nejúspěšnější základní škola, která získá putovní Pohár České spořitelny pro základní školy. Kompletní seznam cen najdete v Katalogu cen. Zachována zůstala i možnost objednávat si tzv. měsíční ceny, tedy soutěžní ceny vázané na konkrétní období. Tyto ceny vždy budou v Katalogu cen označeny zeleným proužkem a budou vypisovány na každý měsíc zvlášť. Poprvé budete moci o tyto ceny soutěžit v říjnu. Ale pozor! Chce-li někdo získat hodnotnou cenu na konci roku, jako např. tablet, GPS navigaci nebo digitální fotoaparát, musí své body sbírat po celý rok a neutrácet je za „měsíční“ ceny.

I letos mají školy možnost odpovídat pomocí Eurošeků, tedy předtištěných odpovědních formulářů, ale prosíme všechny soutěžící, aby si v rámci zjednodušení vyplnili Korespondenční kola na internetu. Eurošeky jsou určeny pouze soutěžícím bez přístupu na internet, což nikdo z vás není :-)


Partneři Pořadatel
     


Copyright © 1995 – 2021 TERRA-KLUB, o.p.s.