29. ročník vědomostní soutěže

25. ročník


Startujeme koronaviru navzdory!


Současný vývoj koronavirové pandemie na území Česka příliš optimismu do žil nevlévá, přesto nezbývá, než pevně věřit, že letošní snaha soutěžících i pořadatelů kvůli pandemii COVID-19 na jaře nepřijde vniveč jako v loňském ročníku. Doufejme, že bude letošní snažení v internetové náborové fázi soutěže korunováno postupem do Krajských kol. A v nich pak bude moci začít lítý souboj o putovní Poháry Eurorebus a především o postup do Celostátního finále.

Na průběh internetové „náborové“ části soutěže nemá současná epidemiologická situace žádný vliv, soutěžní úkoly se dají plnit i z karantény nebo po eventuálním zavření škol. V případě jarních Krajských kol bude záležet na aktuální situaci, kterou nedokáže v současné chvíli nikdo předpovědět. Pokud by nebylo umožněno uskutečnit sérii Krajských kol, nevylučujeme variantu, že by se rovnou konalo Celostátní finále, z něhož by vzešly letošní vítězné třídy i školy. Vyvineme skutečně veškerou snahu, aby letošní ročník na rozdíl od toho loňského své vítěze poznal.

Vzhledem k tomu, že pravidla soutěže jasně deklarují, že internetová „kvalifikační“ část soutěže slouží pouze jako kvalifikace do Krajských kol, nelze brát výsledky internetové fáze jako finální výsledky celého ročníku a na jejich základě určit držitele putovních Pohárů nebo účastníky Expedice Eurorebus. Tito vítězové musejí i letos vzejít z Celostátního finále nebo z Krajských kol.

Držme si všichni palce, nosme roušky, myjme si ruce, soutěžme a neklesejme na mysli!


      Hlavní partner                                       Partneři
 Pořadatel
     


Copyright © 1995 – 2024 TERRA-KLUB, o.p.s.