29. ročník vědomostní soutěže

25. ročník


Výsledky Celostátního finále!


Ve středu 16. června 2021 se konalo Celostátní finále 26. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus. Poprvé v historii proběhlo distanční formou, kdy účastníci vyplňovali test online, podobně jako v případě Elektronických kol. Do finále se probojovalo 270 nejúspěšnějších školních tříd z internetové fáze soutěže.

V nejprestižnější Soutěži škol o putovní Pohár Eurorebus se z výhry po tříleté pauze radovali reprezentanti Gymnázia P. Bezruče z Frýdku-Místku. V boji o nejúspěšnější základní školu si prvenství se značným náskokem vybojovala Základní škola Kameničky, vyhrála tak putovní Pohár Eurorebus pro nejúspěšnější základní školu. Oba poháry pro vítězné školy budou slavnostně předány se začátkem nového školního roku. 

V nejmladší věkové kategorii ZŠ01 se z vítězství radovali zástupci sekundy O z Gymnázia Strakonice, v kategorii ZŠ02 patří prvenství kvartě z Gymnázia Olomouc-Hejčín a v nejstarší, středoškolské, kategorii míří gratulace k 1. místu do Klatov, konkrétně reprezentantům septimy A z Gymnázia J. Vrchlického.

Nejúspěšnější třídy získaly věcné ceny. V každé věkové kategorii třídy na 1. místě získaly LCD monitor, na 2. místě multifunkční tiskárnu a na 3. místě roční licenci na digitální verzi libovolného díla z online knihovny Dnešní svět. Vítězné třídy navíc získaly digitální verzi aktualizovaného vydání Školního atlasu dnešního světa, třídy na 2. a 3. místech získaly roční předplatné časopisu Dnešní svět. I tyto ceny budou školám předány se začátkem nového školního roku. Vzhledem k nejasné prognóze vývoje koronavirové pandemie nelze garantovat konání tradiční hlavní ceny, tedy Expedice Eurorebus.  

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde.


      Hlavní partner                                       Partneři
 Pořadatel
     


Copyright © 1995 – 2024 TERRA-KLUB, o.p.s.